Mindennapos vállalati kérdések gyakorlati megközelítéssel, szakértőktől, tömören, online – mert a tájékozottság magabiztossá tesz!
Tervezzenek velünk minden 2. kedden 09:00-12:30-ig!
Nézze meg, hogy milyen előadásokkal készülünk!
Tovább az előadásokhoz...Olyan munkavállalók képzése, akik a munkahelyi balesetek során megfelelő felkészültséggel és hozzáértéssel képesek ellátni az esetlegesen rászoruló munkatársukat. A cél elérése érdekében a képzésben résztvevő hallgatókkal megismertetjük az elsősegélynyújtás általános szabályait, alapfogalmait, módszereit. Az elméleti képzésen túl gyakorlati feladatokon keresztül sajátíthatják le a különböző elsősegélynyújtási technikákat. A gyakorlatok való életben való felhasználásának elősegítéséhez azújraélesztési gyakorlatot ambu babával/fantommal és automata defibrillátorral oktatjuk. A képzést rutinos és naprakész ismeretekkel rendelkező Mentőtisztekkel, Mentőápolókkal, Egészségügyi szakoktatókkal együttműködve szervezzük, így a szakmai háttér biztosított ahhoz, hogy jól képzett, szükség esetén segíteni tudó kollégáik legyenek a képzés elvégzése és a sikeres vizsga letétele után. Az oktatott elméleti tananyaghoz/előadásokhoz elektronikus hozzáférést biztosítunk résztvevőink számára, melyet a tanfolyam végeztével is elérhetnek, újraolvashatnak, újranézhetnek.
Kihelyezett képzés vagy egyéni igények esetén kérje külön árajánlatunkat.
A Munkahelyi elsősegélynyújtó képzés tartalma:
A korszerű elsősegély általános kérdései (az elsősegélynyújtás általános szabályai, az életveszély és az erre utaló tünetek, a klinikai és biológiai halál)
Reanimáció (félautomata defibrillátor használata, a reanimáció azaz újraélesztés ABC-je;BLS)
Vérzés csillapítás (módszerek, nyomókötés készítése és felhelyezése; speciális vérzéstípusok és ellátásuk)
Sebvédelem – sebellátás
Elsősegélynyújtás töréseknél és ficamoknál (törések és ellátásuk; ficamok és rándulások ellátása; a koponya és a törzs csontjainak sérülése)
Kimentés, szállítás, segélykérés (a mentőszolgálat értesítése; elsősegélynyújtás tömeges baleset esetén)
Egyéb sérülések és rosszullétek, munkahely specifikus balesetek és ezek ellátása (hasi sérülés, belső vérzés; égési sérülés ellátása; a shock fogalma, felismerése, shock-védelem; elsősegélynyújtás áramütés és villámcsapás sérültjeinél; elsősegélynyújtás vízi baleseteknél; elsősegélynyújtás hőguta, napszúrás esetén; elsősegélynyújtás a leggyakrabban előforduló mérgezéseknél; elsősegélynyújtás elektromos áram okozta baleseteknél)
A képzés tematikája gyakorlat orientált, ezért a kiképzett elsősegélynyújtó magabiztosan fog segítséget nyújtani szükség esetén. A munkavállalói kiképzésével egy munkáltató nem csak eleget tesz a törvényi előírásoknak, hanem biztosítja, hogy szükség esetén életet mentsenek kollégái!
Sikeres vizsga után a vonatkozó jogszabályoknak megfelelő, Nemzeti Munkaügyi Hivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Igazgatósága által elfogadott tanúsítványt állítunk ki.
nem igényel befejezett iskolai végzettséget
nem szükséges
Amennyiben az elsősegélynyújtási alapismeretek képzésünket már elvégezte és a tesztet is megfelelő minősítéssel kitöltötte, úgy a gyakorlati képzés Önnek, már csak pár órát fog igénybe venni. Ez esetben a képzés díja már csak 6000,- Ft + ÁFA! Kérjük a jelentkezési lap, megjegyzés rovatában ezt szíveskedjék feltüntetni!
A képzésben résztvevők számára tankönyvet biztosítunk!
A képzés részvételi díját ÁFA terheli! A feltüntetett képzési díj az ÁFA-t még NEM tartalmazza!
A képzés jogszabályi háttere:
1993. évi XCIII. törvény a munkavédelemről:„46.§ A munkahelyen – jellegének, elhelyezkedésének, a veszélyforrásoknak, a munkavállalók létszámának, a munka szervezésének megfelelően – biztosítani kell a munkahelyi elsősegélynyújtás tárgyi, személyi és szervezési feltételeit.”
A képzési kötelezettséget a3/2002. (II.8.) SzCsM-EüM együttes rendeletírja elő:
20. § (1)Minden munkahelyen és műszakban a tevékenység és a munkafolyamatok veszélyességétől, illetve az ott dolgozók számától függően kialakított elsősegélynyújtó felszerelést vagy mentődobozt és a munkavállalók közül kiképzett, elsősegélynyújtásra kijelölt személy jelenlétét kell biztosítani. Egy vagy több elsősegélynyújtásra szolgáló – hordággyal is könnyen megközelíthető – helyiséget kell biztosítani ott, ahol a helyiségek mérete, a végzett tevékenység jellege és a balesetek gyakorisága ezt indokolja.
Gyakori kérdés, hogy a gépjármű vezetői engedély feljogosít-e a munkahelyi elsősegélynyújtásra. Sajnos viszont a válasz nemleges, ahogy az az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség állásfoglalásából kiderül.
„Az egészségügyi vizsga csak a vezetői engedély kiadásának feltétele, önmagában nem jelent elsősegélynyújtó képzettséget. A vizsga témája a közúti elsősegélynyújtás leszűkített területe. A vezetői engedélyhez szükséges elsősegélynyújtó ismereteket csoportosan és igen kevés óraszámban sajátítják el a leendő járművezetők. A 27/1995. (VII. 25.) NM rendelet a foglalkozás-egészségügyi szolgáltatásról közreműködési kötelezettséget ír elő a szolgálatnak a munkahelyi elsősegélynyújtás tárgyi, személyi és szervezeti feltételeinek kialakításában, az elsősegélynyújtók szakmai felkészítésében. Összességében megállapítható, hogy a munkahelyi elsősegély-nyújtási ismeretekkel azonosnak nem fogadható el a közúti elsősegélynyújtás jogosítványhoz szükséges ismerete, ezért agépjármű vezetői engedély birtokosa nem kiképzett munkahelyi elsősegélynyújtó.” (http://ommf.gov.hu/index.php?akt_menu=310)
12/1991. (V. 18.) NM rendelet a tanuló ifjúság üdülésének és táborozásának egészségügyi feltételeiről:
1. § (1) E rendelet hatálya kiterjed azon üzleti és nem üzleti célú
a) kereskedelmi és magán szálláshelyekre, amelyekben a tanuló ifjúság üdültetése, táboroztatása történik;
b) napközbeni ellátást biztosító, szálláshellyel nem rendelkező közösségi célú létesítményekre, amelyek csak a tanév vége és a következő tanév kezdete között működnek tartósan, és ahol a tanuló ifjúság szervezett foglalkoztatása történik [az a) és b) pont a továbbiakban együtt: táborozás];
c) napközbeni ellátást biztosító, szálláshellyel nem rendelkező közösségi célú létesítményekre, amelyek a tanév ideje alatt is tartósan működnek, és ahol a tanév vége és a következő tanév kezdete között a tanuló ifjúság szervezett foglalkoztatása történik.
(2) E rendelet alkalmazásában tanuló ifjúság alatt a 3-18 éves korosztályt kell érteni
5. § (3) A táborokban biztosítani kell a létszámnak megfelelő elsősegélynyújtó felszerelést és kiképzett elsősegélynyújtó jelenlétét a táborozás teljes időtartama alatt.
Közoktatási intézmények számára az Apave Magyarország Kft. vállalja a jogszabályi háttér ismertetését és annak megfelelés céljából a mentődobozok számának és felszerelésének ellenőrzését, az elsősegélynyújtók kiképzését mind elméleti mind gyakorlati szempontból. Kiemelve a leggyakoribb gyermek balesetek és a gyermekek mentésének főpontjait.
Kérje külön ajánlatunkat!
Oktatási díj: 17 500 Ft
Jegyzetköltség:-
Vizsgadíj:- Az oktatási díj tartalmazza.
Összesen:17 500 Ft
Helyszín | Cím | Időpont és ütemezés | ||
1 |
Debrecen
|
4032 Debrecen, Kolónia utca 1/a. (Prim – Vol Trade Kft,)
|
2021. március 5. (péntek) , 1 nap, péntek 9:00-15:40
|
|
* A képzés költsége 1 főre értendő és a feltüntetett összeg az ÁFA-t nem tartalmazza.