Az Apave – mint akkreditált tanúsító testület – professzionális szakmai színvonalon, Ügyfelei igényeit maximálisan figyelembe véve végez auditokat az alábbi területeken, a következő szabványok szerint:
Az ISO 9001 szabvány egy Minőségirányítási Rendszer (MIR), és azon keresztül egy szervezet mindennapi működési modelljét írja le. Olyan általános követelményeket fogalmaz meg, amelyek teljesítése egy társaság sikeres, gazdaságos, és a vevők elégedettségét elérő működéséhez szükséges. Segítségével a cég működése szabályozottabbá válik, és üzleti eredményessége növekszik, a javuló folyamatorientáció révén a hatékonyság javul és a veszteségek mértéke csökkenthető.
A környezetközpontú irányítás a környezetvédelem iránti elkötelezettség és a jogszabályi megfelelőség mellett a vonatkozó jogszabályok szervezet-specifikus figyelembe vételét is magában foglalja, általa környezettudatosabbá válnak a munkatársak, a szervezet bizalmat kelt maga iránt és a közvéleményt is hatékonyan befolyásolja pozitív irányba. A környezettudatos gondolkodásnak, a Környezetközpontú Irányítási Rendszer (KIR) hatékony működtetésének eredményeképpen a szervezet arra törekszik, hogy a természeti erőforrások felhasználását csökkentse, a környezetszennyezést megelőzze és a környezet terhelését minimálisra redukálja. Az erőforrások hatékonyabb és csökkenő mértékű felhasználásával, a környezetvédelmi bírságok elkerülésével a vállalat költségei is csökkennek, ezáltal hatékonyabban működhet.
Az alkalmazottak egészségének védelme, a biztonságos munkavégzés körülményeinek megteremtése törvény által előírt kötelessége minden munkaadónak. Az ISO 45001-es szabvány a cégek számára előírt biztonsági kötelezettségeket, feladatokat foglalja rendszerbe a munka-, egészség- és tűzvédelem területén. A rendszer egyik központi eleme a veszély-meghatározás, kockázatértékelés és a kockázatkezelés tervezése. A szabvány módszeres megközelítésével lehetővé válik a munkabiztonsági és egészségvédelmi kockázatok kézben tartása (balesetek, foglalkozási megbetegedések, járulékos károk megelőzése, munkavégzés szabályainak ismerete) és a működés javítása. A szabvány bevezetése elősegíti a törvényi megfelelést, a tanúsítás pedig igazolja a szervezet erőfeszítését és intézkedéseit a törvényi előírások teljesítésére.
A megrendelőket és a szerződő vállalatokat törvényi kötelezettségek terhelik saját, illetve a másik fél dolgozóinak kockázatos helyzetektől való megvédése tekintetében, sok esetben ennek igazolása a szerződéskötés feltétele. A VCA/SCC rendszertanúsítvány (Veiligheids Checklist Aannemers / Safety Certificate for Contractors / Vállalkozók Biztonsági Tanúsítványa) igazolja, hogy az adott vállalkozások munkájuk során megfeleltek a rendszer munkabiztonsági, munkaegészségügyi és környezetvédelmi követelményeinek. A munkabiztonság szempontjából legérzékenyebb iparágak, valamint a termelő- és a szolgáltató szervezetek számára a VCA/SCC rendszer lehetővé teszi, hogy olyan strukturált környezetet biztosítson munkavállalói számára, melyben garantálható a maximális munkabiztonság, ezáltal csökkenthető a balesetek száma, minimalizálható a munkaleállások miatti veszteség, növeli az alkalmazottak biztonságtudatosságát, erősíti a jogszabály és előírás-követést, valamint hatékonyabb, biztonságosabb és felgyorsult munkafolyamatokat eredményez.
Az energiairányítási rendszerek ISO 50001-es szabványa egy nemzetközi standard, amely a tanúsított cég szabályozott energiamenedzsmentjét igazolja. A szabvány elősegíti a módszeres fejlődést egy adott szervezet energiafelhasználásában (energiahatékonyság és energiafogyasztás). A rendszer által biztosított hatékonyabb energiagazdálkodás a méréseken alapuló energiairányítás révén egyrészt a káros anyag kibocsátás és az energiaköltségek csökkentéséhez, másrészt a fenntartható fejlődés elősegítéséhez, ezáltal pedig a biztonságosabb és kiszámíthatóbb energiaellátáshoz és a profitabilitás növekedéséhez járul hozzá.
A szervezetek legalapvetőbb üzleti folyamatai az adatokra és az információra (termék, partner, know-how, folyamatok stb.) épülnek. Üzleti kockázatot jelent, ha bármilyen zavar keletkezik ezeknek az információknak a minőségével, mennyiségével, pontosságával vagy elérhetőségével kapcsolatban. A védelmi rendszer hiányosságai révén az információ sérülhet, nyilvánosságra kerülhet, illetéktelenek férhetnek hozzá, vagy akár meg is semmisülhet. Az adatok sértetlenségének, bizalmasságának és rendelkezésre állásának biztosítása ezáltal kritikus fontosságú feladat. Megoldást az információbiztonsággal kapcsolatos kockázatok, informatikai rendszerek és folyamatok hatékony menedzsmentje és ISO/IEC 27001 szabvány szerinti tanúsítása jelent. A rendszer bevezetése csökkenti a visszaélések, valamint a kezelt és tárolt bizalmas adatok elvesztésének és felfedésének kockázatait, biztonságosabbá teszi a partnerkapcsolatokat, megteremti a bizalmat az ügyfelek részéről és az összehangolt adatvédelmi folyamatok révén biztosítja az ügymenet folytonosságát „informatikai vészhelyzet” esetére is.
A vevői elvárásoknak való megfelelés mind a termékek, mind a szolgáltatások esetén minden vállalkozás számára alapvető követelmény. Egy átfogó beszállítói / vevői audit hozzájárul az üzleti folyamatok rendszerszerű irányításához a teljes beszállítói lánc bevonásával, annak érdekében, hogy a vevői követelményeket mind jobban teljesíthessék, végső ügyfeleiket megtarthassák, és elégedettségüket folyamatosan növelhessék. Az Apave külső és független szakértőként, de a megrendelő elvárásai és szempontrendszere alapján célzottan vizsgálja át az adott szervezet beszállítóit, illetve e beszállítók – a megrendelő által részletesebben vizsgálni kívánt – működési területeinek vagy rendszereinek megfelelőségét. Az Apave által kínált beszállítói / vevői auditok legfontosabb sajátossága a teljesen megrendelő igényeire és követelményrendszerére szabott auditálási ás folyamatelemzési megközelítés.
A belső audit outsourcing szolgáltatás lehetővé teszi az auditált vállalat számára, hogy profi külső partner segítségével végezzenek belső auditokat. Az Apave által alkalmazott szakértők, a nemzetközi szabványok szerint végzett auditok során szerzett tapasztalatokat felhasználva folytatnak le belső auditot a vizsgált szervezet esetében. Az auditorok számos hatékonyságnövelő észrevételt tesznek, valamint olyan fejlesztési lehetőségekre hívják fel a figyelmet, melyek elősegíthetik az auditált szervezet működésének szabályozottabbá válását, és növekvő üzleti eredményességét. Hozzájárulnak a szervezet működésének hatékonyságnöveléséhez, ezáltal a szervezet folyamataiban fellelhető veszteségek csökkentéséhez (mint pl. a selejt mértéke, a hibás szolgáltatás aránya, az anyag és ráfordítási veszteség stb.), valamint a végső vevői elégedettség növeléséhez.
A nemzetközi szabványoknak, piaci előírásoknak és egyedi ügyfélkövetelményeknek való megfelelés a termelő és szolgáltató vállalatok számára alapkövetelmény. Egy átfogó GAP elemzés audit hozzájárul az üzleti folyamatok rendszerszerű irányításának kialakításához, általa a vevői követelmények teljesíthetők, az ügyfelek megtarthatók, és elégedettségük növelhető. Az Apave külső és független szakértőként, nemzetközi szabványelvárások, a megrendelő elvárásai és szempontrendszere alapján célzottan vizsgálja át a megrendelő által részletesebben vizsgálni kívánt működési területeinek vagy irányítási rendszereinek megfelelőségét, azonosítja azok szabványtól való eltéréseit.
Tanúsításaink a legtöbb iparág specifikus igényeinek megfelelnek. Célzott megoldásokat kínálunk mind a kormányzati, mind pedig a versenyszféra egésze számára, különös tekintettel olyan szektorokra, mint az autóipar, bank és biztosítási szektor, építőipar, élelmiszeripar, energiatermelői szegmens, olaj-, gáz- és vegyipar, gyógyszeripar, fuvarozók és szállítmányozók, elektronikai szektor, telekommunikáció valamint az egészségügy.